طرز تهیه دمی آلمانی غذای ملل،بسیار خوشمزه و آسان در ادامه مطلب...

دمی آلمانی

طرز تهیه دمی آلمانی غذای ملل،بسیار خوشمزه و آسان در ادامه مطلب…

✏️مواد لازم

🔸برنج   ۴ پیمانه

🔸مرغ فیله شده  ۳۰۰ گرم

🔸پنیر پیتزا رنده شده  ۱/۲ پیمانه

🔸فلفل دلمه ای رنگی و تفت داده شده  ۱/۲ پیمانه

🔸آب مرغ   ۵ پیمانه

🔸تخم مرغ (زرده)   ۳ عدد

🔸زعفران دم كرده  ۱/۴ پیمانه

🔸پیاز سرخ شده  ۲ عدد

🔸کره    به مقدار لازم

🔸نمک و فلفل    به مقدار لازم

♨️طرز تهیه

🔹ابتدا كره را در تابه روی حرارت قرار می‌دهیم تا داغ شود سپس فیله‌های مرغ را به شكل دلخواه خرد كرده و در آن تفت می‌دهیم، مقداری فلفل سیاه ریخته، بعد از سه الی چهار دقیقه فلفل دلمه‌ای و پیاز داغ را هم اضافه می‌كنیم و پس از یك دقیقه از روی حرارت برمی‌داریم.

🔹برنج را با آب مرغ مخلوط كرده، زعفران را هم می‌ریزیم و روی حرارت می‌گذاریم تا كته شود، ولی به صورتی كه سفت و خام باشد. نمی‌خواهیم كاملا بپزد و فقط آب آن كشیده شود

🔹زرده‌های تخم‌مرغ را در كاسه‌ای ریخته و با قاشق كمی هم می‌زنیم. یك لیوان كوچك آب مرغ و پنیر پیتزا را افزوده و با قاشق مخلوط می‌كنیم و برنج زعفرانی را در این مواد می‌ریزیم.

🔹ظرف نشكنی را كاملا چرب می‌كنیم و از مواد برنج و زرده تخم‌مرغ مقداری كف ظرف می‌ریزیم، با پشت قاشق فشرده می‌كنیم و بعد مواد گوشتی یك لایه روی سطح برنج ریخته و دوباره مابقی برنج را می‌ریزیم و سطح آن را صاف می‌كنیم. كره آب شده را روی سطح برنج می‌ریزیم. روی آن را با فویل می‌پوشانیم و روی فویل را چند سوراخ ایجاد می‌كنیم.

🔹در فر گرم شده از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد در طبقه وسط به مدت یك ساعت قرار می‌دهیم، ولی بعد از ۴۰ دقیقه به آن نگاه می‌كنیم اگر ته آن برشته شد، آماده است.

💡سایر نکات

🔸اگر از فیله مرغ استفاده كردید هنگام تفت دادن به آن نمك و فلفل بزنید، اما اگر از فیله گوشت استفاده كردید، هنگام تفت دادن فقط فلفل اضافه كنید. نمك غذا را بعد از مخلوط كردن مواد با هم در انتها اضافه می‌كنیم

🔸اگر دوست دارید پنیر پیتزا را روی مواد بدهید و با آن مخلوط نكنید . این غذا معمولا با كته ساده سرو میشود و در واقع مثل نوعی خورش است پس اگر دوست داشتید مواد گوشتی آن را بیشتر كنید.

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

بروسکتا

طرز تهیه بروسکتا که غذای ساده و راحتی است که در عرض چند دقیقه آماده میشود و میتوان آن را نوش جان کرد.

آنچیلادا گوشت

طرز تهیه آنچیلادا گوشت،غذای بسیار لذیذ و بی نظیر در این بخش از آشپزی ایرانی که غذایی کاملا متفاوت و خوشمزه بوده توصیه میکنم حتما یکبار این غذای عالی را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *